ШКОЛА АЛЬПІНІЗМУ
В ЧАУХИ,
І СХОДЖЕННЯ НА КАЗБЕК

18.07.2022–30.07.2022
ТРИВАЛІСТЬ-12 ДНІВ
СКЛАДНІСТЬ 4/5
ВАРТІСТЬ: 500 Є

ПРО ШКОЛУ АЛЬПІНІЗМУ В ЧАУХИ, І СХОДЖЕННЯ НА КАЗБЕК

Гірський масив Чаухи, в Грузії-надзвичайно красивий район, неподалік Казбеку, нагадує відомі італійські Доломіти. На невеличкій площі скупчилось біля 20 вершин різної складності.
Тут, на альпійських лугах, біля чарівного рукотворного озера, в оточенні прямовисних скель, ми проводимо школу альпінізму для початківців, показуючи красу гір, навчаючи безпечним сходженням.
Заключним етапом-сходження на Казбек.
Альпіністське сходження на Казбек, по класичному маршруту, із сторони Грузії-це ідеальний варіант для першого п'яти-тисячника!
Технічно складніший, і цікавіший, ніж Ельбрус, проте легший для сходження, він стане початком альпіністського життя, і для нас дуже важливо, щоб ви досягли вершини, отримали масу задоволення, і щасливими та здоровими повернулися додому!
Грузини називають гору Мкінварцвері, або просто лагідно-Мкінварі.
З горою пов'язано безліч легенд, найвідомішою з яких є легенда про Амірані,
прообраз Прометея.

Яскраві моменти програми

Програма школи альпінізму

Тбілісі-Масив Чаухи

Ранковий виїзд з Тбілісі. По дорозі відвідування монастиря Джварі, біля міста Мцхета, колишньої столиці Грузії, фортеці Ананурі, милування Жинвальським водосховищем.
Обід в містечку Степанцминда, отримання в оренду(за необхідності) особистого спорядження, і виїзд в село Джута. Джута-одне з найвищих(2100м) сіл Європи, де постійно живуть люди. 1,5-годинний перехід під скелі масиву Чаухи Спорядження перевозиться кіньми.

Скельна Лабораторія Чаухи

Скельні заняття на природніх скелях "Скельної лабораторії", поряд з табором, скелелазіння.

Перевал Чаухи

Перевальний похід до Абуделаурських озер, через перевал Чаухи(3340 м) Після сніданку, легкий похід без рюкзаків, до кольорових озер Абуделаурі. Від табору, до озер йде гарна стежка по широкій, освітленій сонцем, долині. З правої сторони височіють грізні, та стрімкі скелі вершин Чаухи, серед яких особливо примітна майже пласка стіна вершини Давид Будівельник. З перевалу відкриваються чарівні краєвиди на гори. А внизу-три різних, кольорових озера-Біле, Блакитне, Зелене. Свої кольори вони отримали від розчинених у водах мінералів.
Сходження
На 4-5-6 дні, ми здійснюватимемо навчально-тренувальні сходження, на вершини Такаішвілі(3424м. 2-А) і Тіканадзе(3436м.1-Б). Короткі, нескладні маршрути дають змогу навчитися навичкам роботи у зв'язках, взаємодії в групі, при цьому насолодитися краєвидами, і отримати масу задоволення!

День релаксу

Навколишні схили гір буквально вкриті килимом рододендронів, і...чорниці! Її тут ніхто не збирає! Чому-загадка! Тільки ми, у день відпочинку засмагаємо п'ятими точками до Сонця, збираючи великі, смачнющі ягоди! Назбираємо повні пляшки дволітрові-і в холодильник! Звідки у нас холодильник? :) Ха, маємо не лише холодильник!

Сходження на вершину ТДУ

На восьмий день, набравшись сил від чорниці, відпочивши, ми здійснюємо сходження на вершину ТДУ(Тбіліський Державний Університет)-красивий, стрімкий пік, у внутрішньому цирку масиву Чаухи. Справжнє, сніжно-льодове сходження, по вузькому кулуару.

Спуск в Степанцминду

Вранці за нашим вантажем приїдуть коники, і ми швидко, та легко спускаємось спочатку в село Джута, а далі, автомобілем-в Степанцминду, де почнемо підготовку до сходження на Казбек-підемо в кафе, поїмо смачні хінкалі, вип'ємо пива, і вина(ми знаємо гарні точки), відпочинемо добре.

Початок сходження на Казбек

Ранковий вихід. Широкою долиною Квенет Мта, з легкими рюкзаками, піднімаємось до альпіністського притулку "Betlemi hut"(3654м), який розташувався в приміщенні колишньої метеостанції. Рюкзаки із спорядженням піднімаються на конях.
Ночівля в наметах.

День відпочинку

Найкраща акліматизація-рух. Тому ми здійснимо невеликий підйом (40 хвилин) до маленької церкви на скельному пагорбі над притулком. За бажанням прогулянка під скелі старовинного монастиря Бетлемі (Віфлеєм), або на нижнє плато(4200м)

Сходження на Казбек

День сходження на Казбек. Ранковий підйом, сніданок, вихід (з метеостанції не пізніше 2-ї години ночі. Веселі вервечки ліхтариків позаду пробують наздогнати нас, проте, не встигають, і ми першими виходимо на вершину! Робимо неймовірні фотографії, і спускаємось в базовий табір, до наметів.

Резервний день

В горах погода непередбачувана, тому 13 день резервний. Коли сходження відбулося напередодні, то він стає спусковим. Група спускається в Степанцминду, здає спорядження, і від'їжджає в Тбілісі. 14 день виліт додому.

Бюджет програми школи альпінізму в Чаухи

1
В бюджет програми входить:
 • Робота гіда
 • Проживання в Тбілісі(хостел 3*, 1ніч), в Степанцминді(гестхауз, 1 ніч)
 • Трансфер Тбілісі-Степанцминда-Тбілісі
 • Трансфер Тбілісі-Степанцминда-Джута-Тбілісі
 • Трансфер до монастиря Цмінда Самеба
 • Доставка кіньми рюкзаків, до табору біля масиву Чаухи, і Betlemi Hut(метеостанція, в одну сторону)
 • Харчування під час сходження
 • Групове спорядження і аптечка
 • Сертифікат про сходження
 • Консультації по підготовці, по спорядженню, по сходженню
 • ПОДАРУНОК!
 • Екскурсії по Тбілісі, до монастирів Джварі(Мцхета), Цмінда Самеба(Ґерґеті), фортеці Ананурі
2
В бюджет програми не входить:
 • Авіапереліт в Грузію
 • Страховка(альпінізм)
 • Оренда особистого, та спеціального спорядження.
 • Харчування в містах, і під час трансферів
 • Кишенькові витрати
 • Готелі
 • Додаткові активності та екскурсії
 • Чайові гіду(за бажанням, і лише при досягненні вершини)
Вам знадобиться:
Одяг
Білизна, термобілизна
Шкарпетки(звичайні+теплі)
Футболка, або сорочка з довгим рукавом.
Баф(кепі), або балаклава.
Флісовий костюм.
Трекінгові штани+легкі штани для міст.
Пуховка.
Штормовий костюм.
Рукавиці(легкі тонкі+шкіряні рукавиці+теплі пухові)
Бахіли на взуття.
Кросівки.
Крокси.
Альпіністські черевики
Для табору
Туристський килимок(каремат), спальний мішок (з температурою +-3-0°С)
Столовий набір-кварта, ложка, миска. Термос... треба мати на увазі, що чай випивається в перші 2-3 години, а потім...жаль залишити, важко нести. Гарний варіант-дві маленькі, пластикові пляшки, з водою, у нагрудних кишенях-теплі, і завжди під рукою.
Спорядження
Рюкзак 30 л. + баул 65-90 л. Баул добре для перельоту, і транспортування кіньми, а невеличкий рюкзак-для ручної поклажі в літаках, і на сходження.
Обв'язка(страхувальна система)
2 карабіни з муфтами.
Шолом альпіністський.
Льодоруб класичний, нормальної довжини.
Кішки. Для більшості трекінгових вершин, і ходіння по простих льодовиках, достатньо класичних, 12-ти зубих кішок, із антипідлипом. Кішки повинні бути сумісні із взуттям.
Трекінгові палки, із кільцями для снігу.
Налобний ліхтарик+запасний.
Окуляри сонцезахисні+запасні.
Документи
Паспорт, гроші (+ картки), телефон, медична страховка.
Аптечка
Крем від сонячних променів, особиста аптечка має бути у кожного, із "своїми" ліками
Особиста гігієна
Гігіенічна помада, зубна паста та щітка, СУХІ серветки.

МАндруй з нами!

Чому ми? А чому б і ні!
Ми-спільнота однодумців, любителів гір, мандрів, активного відпочинку, і ми віримо, що мандри мають бути неймовірними!
Ми "запалюємо" серця мандрівками, організовуючи альпіністські сходження, різноманітні туристські походи, для тих, хто бажає отримати новий досвід, і розділити з нами свою пристрасть до подорожей.
Відгуки
Ділись своїми емоціями, враженнями,
заохочуй інших-залишай відгук! 😉
Александр Местиашвили
Німеччина
Ходил с Юрой на Казбек и на вершины в районе скального массива Чаухи. Могу только порекомендовать. Только на Казбеке Юрий был более 30 раз! Помимо профессиональных альпинистcких навыков, Юрий хорошо знает историю и традиции Грузии и очень интересно рассказывает. Надеюсь в будушем еще не раз пересечемся в горах.
UPD: Уже три раза ходили вместе на Казбек, жаль, в третий раз(март 2020) Саша заболел и спустился вниз.

2018
Nik
Київ
PRO-человек!
Сейчас на рынке туристических услуг есть много фирм и людей, которые являются дилетантами выдувая сопли пузырями не имея опыта.

Но есть настоящие профессионалы своего дела, которые имеют огромный опыт и что самое главное готовы им делится и учить. Им не много, но они есть. Таким профессионалом я считаю Юру. Рекомендую вам попробовать свой старт или продолжить любые восхождения, путешествия с Юрой! У вас есть друг, которому вы доверяете, уверенны в нем на 100%? Так вот, после восхождения на Казбек я могу сказать: Юра Заика - это мой друг которому я доверяю и уверен в нем на все 100%.
Напишите или позвоните ему, а дальше вы и сами все поймете. Удачи вам :)

2019
Виталий
Казахстан
Сделали восхождение по этой программе с Юрием Заикой! Вне всяких сомнений, опытный гид, который великолепно знает маршрут! Он был на вершине Казбека более 30-ти раз! Обязательно пойду еще раз с ним этим маршрутом! Нам не повезло с погодой при восхождении, было очень сложно и опасно, да и фотографии не смог сделать из-за погоды, хочу еще раз испытать себя и попасть на вершину в хорошую погоду! Уверен, Юра мне поможет в этом!

2018
У нас
фантастичні маршрути
Ви серед
досвідчених мандрівників
Нові місця і
знайомства
Тури на вибір різної складності
МАЄШ ДРУГА, ЧИ ПОДРУГУ?
РОЗКАЖИ ЇМ, ВІЗЬМИ З СОБОЮ - РАЗОМ КРУТО!
Почніть історію вашої унікальної мандрівки!
Close
Зв'яжись з нами!
Telegram
WhatsApp
Viber
Messenger
Mail
Phone
Made on
Tilda